AAT3221IGV-1.8-T1
Part Number: AAT3221IGV-1.8-T1
Manufacturer: Skyworks
Package: SC-74A, SOT-753
Quantity: 876
Description: IC REG LDO 1.8V 0.15A SOT23-5
Request Quantity:
PDF:
Product Information:
Standard Package:1
Packaging:Cut Tape (CT)
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:1.8V
Current - Output:150mA
Voltage - Dropout (Typical):-
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 5.5V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C