AS1364-BTDT-45
Part Number: AS1364-BTDT-45
Manufacturer: ams
Package: 8-WDFN Exposed Pad
Quantity: 1000
Description: IC REG LDO 4.5V 1A 8TDFN
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:4.5V
Current - Output:1A
Voltage - Dropout (Typical):0.14V @ 1A
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 5.5V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C