AS1369-BWLT-18
Part Number: AS1369-BWLT-18
Manufacturer: ams
Package: 4-UFBGA, WLCSP
Quantity: 1000
Description: IC REG LDO 1.8V 0.2A 4WLCSP
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:1.8V
Current - Output:200mA
Voltage - Dropout (Typical):-
Number of Regulators:1
Voltage - Input:2 V ~ 5.5 V
Current - Limit (Min):210mA
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C