XB1117K12BFR-G
Part Number: XB1117K12BFR-G
Manufacturer: Torex
Package: TO-261-4, TO-261AA
Quantity: 1000
Description: IC REG LDO ADJ 1A SOT-223
Packaging:Tape & Reel (TR)
Regulator Topology:Positive Adjustable
Voltage - Output:Adj to 1.25V
Current - Output:1A
Voltage - Dropout (Typical):1.2V @ 1A
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 7V
Current - Limit (Min):1A
Operating Temperature:0°C ~ 70°C