AS1375-BTDT-33
Part Number: AS1375-BTDT-33
Manufacturer: ams
Package: 6-UFDFN Exposed Pad
Quantity: 1000
Description: IC REG LDO 3.3V 0.2A 6TDFN
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:3.3V
Current - Output:200mA
Voltage - Dropout (Typical):0.12V @ 200mA
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 5.5V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C