AS1369-BWLT-28-10K
Part Number: AS1369-BWLT-28-10K
Manufacturer: ams
Package: 4-UFBGA, WLCSP
Quantity: 1000
Description: IC REG LDO 2.8V 0.2A 4WLCSP
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:2.8V
Current - Output:200mA
Voltage - Dropout (Typical):0.08V @ 200mA
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 5.5V
Current - Limit (Min):210mA
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C