MPQ2013AGQ-33-P
Part Number: MPQ2013AGQ-33-P
Manufacturer: Monolithic Power Systems Inc.
Package: 8-VDFN Exposed Pad
Quantity: 1000
Description: IC REG LDO 3.3V 0.15A
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:3.3V
Current - Output:150mA
Voltage - Dropout (Typical):0.7V @ 150mA
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 40V
Current - Limit (Min):160mA
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C