AS1375-BTDT-12
Part Number: AS1375-BTDT-12
Manufacturer: ams
Package: 6-UFDFN Exposed Pad
Quantity: 1000
Description: IC REG LDO 1.2V 0.2A 6TDFN
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:1.2V
Current - Output:200mA
Voltage - Dropout (Typical):-
Number of Regulators:1
Voltage - Input:2 V ~ 5.5 V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C