MPQ20056GG-33-P
Part Number: MPQ20056GG-33-P
Quantity: 1000
Description: IC REG LDO 3.3V 0.25A
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:3.3V
Current - Output:250mA
Voltage - Dropout (Typical):0.1V @ 250mA
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 5.5V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C