MP20045DQ-25-LF-P
Part Number: MP20045DQ-25-LF-P
Quantity: 1000
Description: IC REG LDO 2.5V 1A
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:2.5V
Current - Output:1A
Voltage - Dropout (Typical):0.14V @ 1A
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 5.5V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C